SÚŤAŽE, PREHLIADKY, FESTIVALY VZDELÁVANIE, TVORIVÉ DIELNE Divadlo dospelých a mladých Detské divadlo Belopotockého mikuláš

BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ

PLAGÁT PROPOZÍCIE
PRIPRAVUJEME
47. ročník BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠA celoslovenskú prehliadku neprofesionálneho divadla dospelých. Z rôznych kútov Slovenska pricestujú divadelné súbory, aby sa stretli na celoštátnej konfrontačnej súťaži v meste Liptovský Mikuláš. Javiská mestského Domu kultúry a Kultúrneho domu v Palúdzke budú počas štyroch dní v termíne 9. – 12. júna 2022 domovom ochotníkov od Michaloviec až po Trnavu, od Bardejova po Levice, od Spišskej Novej Vsi a Spišskej Starej Vsi až po Púchov ... cez Námestovo a Hubovú a Ružomberok až po Liptovský Mikuláš. Postupne vám bližšie predstavíme všetkých 13 divadelných súborov, ktoré budú súťažiť v dvoch prúdoch: tradičného a súčasného divadla. Počas divadelnej prehliadky bude v našom meste pred budovou OC CENTRAL nainštalovaná veľkoplošná VÝSTAVA 100 ROKOV SCÉNICKEJ ŽATVY, ktorá zhmotní a zviditeľní storočnú históriu nášho najprestížnejšieho divadelného festivalu.
 
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, spolufinancovaný Žilinským samosprávnym krajom, s finančnou podporou Národného osvetového centra a mesta Liptovský Mikuláš.

Fotogaléria