SÚŤAŽE, PREHLIADKY, FESTIVALY VZDELÁVANIE, TVORIVÉ DIELNE

RODNÝ MÔJ KRAJ

PLAGÁT

Vzdelávacia aktivita rozdelená do troch častí:

Remeselná dielňa zameraná na prácu a výrobky z kože - odborný lektor je Marian Jacko, ktorý s účastníkmi dielne vytvorí náramky a ozdoby. Pri tvorbe bude používať ornamenty a zdobenie využívané v regióne Liptov.

Táto dielňa bude 3. a 16. 9. 2021 v materských školách Bublinka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

Tanečná dielňa - odborný lektor Ing. Michaela Košová, ktorá účastníkov naučí rôzne typy tancov s vyžitím tradičnej motiviky z regiónu Liptov.

Táto dielňa bude 6. a 13. 9. 2021 v materských školách Žirafka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

Hudobná dielňa - odborní lektori Mgr. Igor Littva a Mgr. Martin Lipták - predvedú hru na tradičné ľudové nástroje z regiónu Liptov.

Táto dielňa bude 17. a 20. 9. 2021 v materských školách Bublinka a Stonožka v Liptovskom Mikuláši a základných školách Černová a Liptovské Sliače.

 
 
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Fotogaléria