SÚŤAŽE, PREHLIADKY, FESTIVALY VZDELÁVANIE, TVORIVÉ DIELNE VEREJNÉ PROJEKCIE

FILMÁRSKE VEČERY

PLAGÁT TLAČOVÁ SPRÁVA

 Liptovské kultúrne stredisko pripravilo pre milovníkov filmu a neprofesionálnych filmárov 5 večerov, počas ktorých sa budete môcť stretnúť s profesionálnymi filmárskymi tvorcami.

Projekt s názvom FILMOVÉ VEČERY odštartuje 18. apríla 2023 o 18:00 v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska.

Prvým hosťom Liptovského kultúrneho strediska bude Mgr. art. Peter Pavlík (režisér - strihač). Peter nám predstaví svoju filmovú tvorbu a následne prebehne diskusia, počas ktorej autor tiež ozrejmí, prečo sa rozhodol použiť dané výrazové prostriedky, čo ho k tvorbe motivovalo a keďže je film tímová práca, či je on sám s výsledkom spokojný a ako sa mu spolupracovalo s kolegami.

Peter Pavlík pracuje vo filmovom – televíznom priemysle ako strihač trailerov v televízii Markíza. Jeho prácu je okrem televízie možné vidieť aj v rôznych kinokampaniach alebo v oceňovanom dokumente Králové videa. Pozerá, čo mu príde pod ruku (od nemých filmov až po súčasné trháky) a číta filmovú a odbornú literatúru. So svojimi znalostami v oblasti filmu sa delí v podobe rôznych článkov na stránke Kinema.sk. Do povedomia ľudí sa dostal vďaka filmovým kvízom, ktoré organizuje najčastejšie v Bratislave, ale aj mimo nej.

 

Aktivita projektu Vzdelávacie aktivity v Liptovskom kultúrnom stredisku.
Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
a je spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Fotogaléria