SÚŤAŽE, PREHLIADKY, FESTIVALY VÝSTAVY VZDELÁVANIE, TVORIVÉ DIELNE

Z druhého šuplíka

PLAGÁT BULLETIN TLAČOVÁ SPRÁVA

29. 3. - 13. 5. 2022 - klubové priestory LKS v NKP Čierny orol

Autorská výstava fotografií Vladimíra Vlčeka pri príležitosti životného jubilea.                                                                                                                       

 

Vladimír Vlček pochádza z Jamníka, kde aj teraz opäť žije. Je vyštudovaný elektrotechnický inžinier a profesne sa venuje programovaniu. Má rád aktivity spojené s pobytom v prírode a cestovaním. Fotí hlavne prírodné motívy, ale najčastejšie a najradšej hory, za fotky ktorých aj získal najviac ocenení. Jeho najobľúbenejším súťažným salónom v kategórii FIAP je poľský Krajobraz Gorski – memorial Jana Sunderlanda, špecializovaný na horskú fotografiu. Tu za fotografie hôr získal všetky najvyššie  ocenenia – zlatú medailu FIAP, zlatú medailu fotoklubu Poľskej republiky aj titul najlepší autor FIAP.  Jeho ďalšie fotografie získali ocenienia na salónoch FIAP na Slovensku, Poľsku, v Turecku, Nórsku, Rusku, Srbsku.
Na Slovensku získal ocenenia na súťažiach Horalfest, Liptov vo fotografii, Ekofotografia. Pravidelne sa zúčastňuje na súťaži amatérskej fotografie AMFO, kde je držiteľom viacerých ocenení na regionálnej a krajskej úrovni a v roku 2021 získal aj druhé miesto na celoštánom kole v kategórii čiernobielej fotografie.
Svoje fotografie publikoval v časopise Vysoké Tatry, zapája sa do klubovej činnosti a vystavoval na Slovensku, v Českej republike a v Poľsku.
Je držiteľom fotografických titulov AZSF a AFIAP.
"Fotím hlavne pre svoje uspokojenie a na fotografovaní ma najviac baví fáza objavovania, hľadania motívov a samotného fotografovania. Na to, koľko veľa fotím, tak veľmi málo vystavujem, prezentujem, publikujem a súťažím.  Som skôr taký fotografický tulák, ktorý plní disky, než cieľavedomý autor, ktorý propaguje svoju tvorbu.  V poslednom čase sa venujem aj videu a fotím a filmujem aj z dronu."

Fotogaléria