SÚŤAŽE, PREHLIADKY, FESTIVALY TRADIČNÉ PODUJATIA VÝSTAVY

ŠIKOVNÍČEK

PLAGÁT TLAČOVÁ SPRÁVA

Pod vedením školených lektorov počas jedného týždňa sa budú deti zaúčať do tajov rôznych remeselných techník vychádzajúcich z tradičných remeselných postupov. Deti budú rozdelené do 5 skupín, každý deň absolvujú program jednej dielne. Na záver remeselného tábora 22. 7. 2022  o 15.00 hod. budú mať deti možnosť odprezentovať výsledky svojich zručností na malej remeselnej vernisáži, kde budú pozvaní aj rodinní príslušníci.

Modelovanie - tradičná dielňa, na ktorej deti vytvoria priestorové a užitkové predmety, osvoja si prácu s hlinou, spájanie jednotlivých častí, prácu s farebnými hlinkami engobami a mnohé ďaľšie spôsoby práce s materiálom.
Kombinovaný šperk - základnú časť šperku tvorí tepaný medený plech, jednotlivé časti šperku budú spájané autorskou keltovanou retiazkou doplnenou o komponenty ako korálky, medené špirály, očká kože a retiazky. Vznikne tak zaujímavý náhrdelník alebo náramok.
Tlačiarenská dielňa - Rozprávkovej postavičky, návrh nakreslený tušom, nasvietime na sito a sieťotlačou natlačíme na drevené kartičky. Vznikne tak originálne pexeso, do ktorého každé dieťa prispeje svojím návrhom, osvojí si techniku tlače a vytlačí si každý svoju časť pexesa a zároveň vytvorí spoločný produkt.
Koža - spracovanie kože, výroba opasku, náramku z kože. Deti si vykúšajú prácu s kožou, razenie, šitie a maľovanie kože.
Recy - veci - keďže otázka separovania sa týka nás všetkých, recy dielňa aj tentoraz využíva rôzne druhy už pre niekoho odpadu na vyskladanie priestorovej dekorácie, asambláže lepením, nitovaním.

 

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia - hlavný partner projektu
a je spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

 

Fotogaléria