Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - 27. Jarný salón 2016
Utorok, 08 Marec 2016 06:35
Tlačová správa
27. Jarný salón 2016

Liptovské kultúrne stredisko, v spolupráci s Liptovskou galériou P. M. Bohúňa,  otvorilo v poradí 27. ročník regionálnej súťažnej postupovej výstavy neprofesionálneho umenia liptovského regiónu Jarný salón.
Regionálna prehliadka neprofesionálneho výtvarného umenia - je ukážkou toho najnovšieho a najlepšieho, s čím sa liptovskí výtvarníci prezentujú ako s výsledkami svojej celoročnej tvorby.
Do tohtoročnej súťaže Jarný salón sa prihlásilo 67 autorov s 231 prácami.
Teší nás účasť nových výtvarníkov, ktorí vo svojom živote  objavili potrebu tvorby  a prichádzajú aj do Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri LKS. Práve stretávania sa v Klube umožňuje výtvarníkom širokú bázu vzájomnej konfrontácie, pozdvihuje ich sebavedomie a nabáda k tvorbe. Prostredníctvom spoločných výstav im pomáha zviditeľniť sa a vstúpiť do povedomia ľudí.  Sú to ľudia skromní, citliví, svoj talent si vážia a chcú svoju tvorbu adresovať všetkým.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Rodinné video 2016
Pondelok, 29 Február 2016 11:44
Rodinné video 2016
XIX. ročník medzinárodnej tematickej súťaže neprofesionálnych filmov

V dňoch 26. - 27. februára 2016 sa v Liptovskom Hrádku uskutočnil 19. ročník medzinárodnej súťaže neprofesionálnych filmov Rodinné video. V súťažnej projekcii sa predstavilo 37 filmov od 24 autorov zo Slovenska a Českej republiky.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Šaliansky Maťko 2015
Utorok, 08 December 2015 07:07
Tlačová správa
23. ročník ŠALIANSKY MAŤKO 2016
obvodné kolo postupovej súťaže v prednese slovenskej povesti
v Liptovskom Mikuláši


Obvodné kolo súťaže v prednese slovenskej ľudovej povesti v okrese Liptovský Mikuláš vyhlasuje Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. 23. ročník súťaže ŠALIANSKY MAŤKO sa uskutočnil 3. decembra 2015 v priestoroch a
v spolupráci s Centrom voľného času na Nábreží Dr. A. Stodolu  v Liptovskom Mikuláši. Do obvodného kola súťaže postúpilo 29 žiakov zo základných škôl a reálnych gymnázií (tried prima, sekunda) z okresu L. Mikuláš a súťažili v troch vekových kategóriach.    
Celý článok...
 
Tlačová správa - adventný koncert PREDVIANOČNÝ ČAS 2015
Streda, 02 December 2015 11:00
Tlačová správa
I. Adventný koncert v Liptovskom Mikuláši - Predvianočný čas
29.11.2015

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja  založilo tradíciu adventných koncertov v meste Liptovský Mikuláš už v roku 2003. Vtedy sa uskutočnil jeden vianočný koncert v kostole sv. Mikuláša za skromnej účasti návštevníkov. Odvtedy sa myšlienka adventných koncertov rozrástla na  cyklus 4 koncertov a k ich organizátorom pribudlo mesto Liptovský Mikuláš. Účinkujúci hlavne z domáceho regiónu a rôznych žánrov predstavili Mikulášanom svoje umenie v príjemnej predvianočnej atmosfére v kostoloch a priestoroch umeleckých inštitúcií. Návštevnosť podujatí z roka na rok rástla a v súčasnosti sa už tešia stovkám návštevníkov. V tradícii koncertov pokračujeme úspešne aj v tomto roku.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Školenie liptovských folkloristov
Streda, 11 November 2015 07:30
Tlačová správa
Školenie (nie len) liptovských folkloristov

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja,  zorganizovalo v úvode novembra školenie pre všetkých liptovských folkloristov, vedúcich folklórnych kolektívov, tanečných pedagógov a záujemcov o prácu vo folklórnych kolektívoch.
V dňoch 7. a 8. novembra 2015 sa priestory Súkromnej základnej umeleckej školy v Liptovskom Mikuláši naplnili aktívnymi členmi folklórnych kolektívov a zoskupení z  regiónu Liptov - zastúpené boli obce Liptovské Sliače, Smrečany, Závažná Poruba  a mestá Liptovský Mikuláš a Ružomberok.
Celý článok...
 
Tlačová správa - La Femme 2015
Piatok, 30 Október 2015 11:28
Tlačová správa
V Liptovskom Mikuláši sa uskutoční výstava La Femme

V dňoch 2. 11. – 30. 12. 2015 vo výstavnej miestnosti Liptovského kultúrneho strediska v NKP Čierny orol Liptovský Mikuláš prebehne výstava aktov troch fotografov pod názvom La Femme. Vernisáž sa uskutoční dňa 2. novembra 2015 o 17:00 hod. Výstava je prístupná v pondelok až piatok 8:00 - 15:00 hod. Po telefonickom dohovore je možné ju navštíviť aj mimo tieto hodiny.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Sárova Bystrica 2015
Streda, 28 Október 2015 15:07
Tlačová správa
37. ročník Sárova Bystrica 2015 – regionálna postupová súťaž mladých moderátorov
v Liptovskom MikulášiSúťaž mladých moderátorov v regióne Liptova sa za posledné roky stala už tradičným a úspešným podujatím medzi študujúcou mládežou. Súťaž vyhlasuje Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. 37. ročník súťaže sa uskutočnil 26. októbra 2015 v klubových priestoroch  Liptovského kultúrneho strediska v budove NKP Čierny orol v Liptovskom Mikuláši.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Školenie liptovských folkloristov 2015
Utorok, 27 Október 2015 11:52
Tlačová správa pred podujatím

Školenie Liptovských folkloristov

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje cez víkend 7. a 8.11. 2015 školenie liptovských folkloristov.
Témami školenia budú tanečná príprava v detskom folklórnom kolektíve,  práca so záznamom, choreografické spracovanie detských hier, rozvoj zručností a schopností nie len detského interpreta, hlasová príprava, tvorba vo folklórnych skupinách,  dramaturgia programového čísla a bloku.
Školenie bude prebiehať pod vedením odborných lektorov: Mgr. art. Simona Dikaszová, Mgr. art. Martin Urban PhD., Mgr. Mária Palásthyová a PhDr. Andrea Jágerová.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Tatranský kamzík 2015
Streda, 21 Október 2015 10:32
Tlačová správa
TATRANSKÝ  KAMZÍK  2015 - XXV. ročník medzinárodnej tematickej súťaže neprofesionálnych filmov

Filmársky svet sa stretol cez víkend v Liptovskom Hrádku

Po dvoch rokoch patrilo mesto Liptovský Hrádok neprofesionálnemu filmu a filmárom takmer z celej Európy! Boli tu filmy zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Nemecka, Talianska, Holandska, Luxemburska, Ruska a Veľkej Británie.
Celý článok...
 
Tlačová správa - Z tvorby 2015
Streda, 23 Spetember 2015 12:18
Klub výtvarníkov pri Liptovskom kultúrnom stredisku vznikol pred piatimi rokmi z iniciatívy neprofesionálnych výtvarníkov, kde výrazne absentovala možnosť vzdelávania sa záujemcov o výtvarné umenie. Záujem o kreslenie a maľbu z radov pracujúcich, dôchodcov v  snahe nadviazať na pravidelné tvorivé stretávania  výtvarníkov sa podarilo uskutočniť prostredníctvom založenia Klubu neprofesionálnych výtvarníkov, kde sa formou pravidelných stretnutí v klubovni podarilo napomôcť k spojeniu spretŕhaných väzieb medzi výtvarníkmi.
Celý článok...
 
Rok Ľudovíta Štúra 2015 - plagát
Utorok, 17 Marec 2015 09:34
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup


Partneri

 © 2017 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.