Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášHovorené slovo
Slovo dalo slovo - recitačný online webinár
Just Added
Dávame do pozornosti učiteľom slovenského jazyka a pedagógom LDO ZUŠ v regióne Liptova.
„Slovo dalo slovo“ – Krása umeleckého textu v podaní detského interpreta.
Recitačný online webinár s Mgr. Zuzanou DEMKOVOU
Hlavný organizátor TURČIANSKE KULTÚRNE STREDISKO V MARTINE
Termín: piatok 14.05. 2021 od 9.00 do 12.00
Počet účastníkov je limitovaný na 20.
Program :
1. blok - Teória recitácie, kritéria hodnotenia, 35 min.
2. blok – Ukážka práce s vybratým textom skracovanie, koláž, montáž 35 min.
3. blok – Ukážky recitácie so študentkou na rôzne recitačné súťaže, 35 min.
4. blok – Diskusia a otázky účastníkov, 35 min.
Spolu s prestávkami do 3 hodín
Lektorka
Mgr. Zuzana Demková :
„Som učiteľka slovenského jazyka na Základnej škole J. Vojtaššáka v Zákamennom. S recitáciou som začala osobne veľmi skoro. Už ako 4-ročná som chodila recitovať na rôzne slávnostné podujatia.. Asi odvtedy mi recitácia učarovala a je tak dodnes. Práci s recitátormi sa venujem už 17 rokov. Pracujem hlavne so žiakmi ZŠ - 2. stupňa, no venujem sa aj stredoškolákom, ktorí majú záujem a chuť recitovať. Pracovala som aj na ZUŠ v Námestove, no viac mi vyhovovalo učenie slovenčiny a popri tom vo voľnom čase práca s deťmi, ktoré sa chcú naučiť recitovať, hrať divadlo.
Som aj divadelníčka. Vediem, zatiaľ, dva divadelné súbory - detský súbor Prvosienka a ochotnícky, s dospelými hercami, Divadelný súbor J. Vojtaššáka - ktorý už má svoje meno na slovenskej ochotníckej scéne. Nie som nositeľkou žiadnych ocenení.
Najväčším ocenením pre mňa sú úspechy mojich recitátorov na krajských, celoslovenských a medzinárodných súťažiach. Pravidelne som aj členkou porôt na okresných a krajských i celoslovenských kolách prednesov poézie i prózy.
Teším sa na kolegyne a kolegov slovenčinárov a verím, že sa obohatíme navzájom.“
Realizátor a organizátor projektu :
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
Hlavný partner:
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
 
2021 Hviezdoslavov Kubín - pokyny k prihlasovaniu IV. a V. kategória
Dávame do pozornosti učiteľom slovenského jazyka SŠ, gymnázií a pedagógov LDO ZUŠ
oznam o prihlasovaní postupujúcich recitátorov IV. a V. kategórie do okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy 67. ročníka HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA 2021.
Celý článok...
 
Plagát - Hviezdoslavov Kubín 2021
 
2021 Hviezdoslavov Kubín - pokyny k prihlasovaniu
Dávame do pozornosti učiteľom slovenského jazyka a pedagógom LDO ZUŠ.
Prihlasovanie postupujúcich recitátorov do okresného kola súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy 67. ročník HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2021
Elektronický systém na prihlasovanie postupujúcich recitátorov zo školského do okresného kola súťaže pre okres Liptovský Mikuláš a pre okres Ružomberok v kategórii detských recitátorov – čiže I. až III. kategórie v prednese poézie a v prednese prózy od 30. marca do 10. mája 2021 je sprístupnený na stránke Národného osvetové centra.
Toto je video pre účastníkov Hviezdoslavovho Kubína, ktoré je návodom na to, ako prihlásiť víťazných recitátorov zo školského do vyššieho kola súťaže: https://www.youtube.com/watch?v=7Mk0NFAKe9s
Učitelia ZŠ a pedagógovia LDO prihlasujú recitátorov do okresného kola súťaže podľa svojho okresu na tejto webovej stránke NOC: www.nocka.sk/chcemsaprihlasit
Termín okresného kola je zatiaľ stanovený len okrajovo v mesiacoch máj – jún. Keď sa opatrenia uvoľnia a budeme môcť uskutočniť verejné podujatia, okresné kolá usporiadame prezenčne tak ako v minulosti pre okres L. Mikuláš v Centre voľného času na Nábr. Dr. A. Stodolu a pre okres Ružomberok v priestoroch Katolíckej univerzity. Pokiaľ nám to spomínané okolnosti nedovolia, okresné kolá prebehnú dištančne prostredníctvom video nahrávok.
Krajské kolo súťaže Vajanského Martin 2021 sa uskutoční
do 30. septembra 2021 v Martine.
Celoslovenské kolo súťaže HK 2021 v Dolnom Kubíne sa uskutoční
v termíne 27. – 30.10. 2021.
Vzhľadom na neistú situáciu s pandémiou odporúčame nahrať víťazné prednesy detských recitátorov. Video záznam môžete urobiť aj na mobil, nie je nevyhnutná profesionálna technika – kamera. Krátku video inštruktáž odbornej metodičky z NOC v Bratislave Mgr. art. Renaty Jurčovej, ktorá upozorňuje na základné chyby, ktoré znižujú technickú kvalitu videozáznamu, si môžete pozrieť tu: https://m.youtube.com/watch?time_continue=8&v=w2F0sDz3t9Q...
 
2021 Hviezdoslavov Kubín - OZNAM

Z dôvodu stále pretrvávajúcej nepriaznivej situácie s pandémiou Národné osvetové centrum v Bratislave povoľuje realizáciu školských kôl v alternatívnej forme: priamym odporúčaním, online formou či záznamom. Bližšie pokyny nájdete v PROPOZÍCIÁCH.

Základné  (školské) kolá zorganizujú školy podľa pokynov vyhlásených NOC v Bratislave.

Detských recitátorov nastupujúcich do okresného kola prihlasujú školy prostredníctvom elektronického formulára na webovej stránke Národného osvetového centra: http://www.nocka.sk/chcemsaprihlasit.

Prihlasujú ich do okresného kola 67. ročníka Hviezdoslavovho Kubína 2021 v Ružomberku najneskôr do 12. marca 2021.

Okresné kolo súťaže 67. HK pre okres Ružomberok sa uskutoční v termíne 25. - 26. marca 2021 v Katolíckej univerzite v Ružomberku.

Prihlasujú ich do okresného kola 67. ročníka Hviezdoslavovho Kubína 2021 v Liptovskom Mikuláši najneskôr do 19. marca 2021.

Okresné kolo súťaže 67. HK pre okres L. Mikuláš sa uskutoční v termíne 30. - 31. marca 2021 v CVČ Nábr. Dr. A. Stodolu v L. Mikuláši.

 
Plagát - Sárova Bystrica 2020

Oznamujeme Vám, že postupová súťaž - v moderovaní Sárova Bystrica 2020, ktorá sa mala uskutočniť zajtra bude prebiehať cez videonahrávky.

To znamená, že 13.10.2020 sa nestretneme v klubových priestoroch LKS v L. Mikuláši.

V tejto veci budeme kontaktovať priamo prihlásených súťažiacich.

 
Plagát - Hviezdoslavov Kubín 2020
 
Plagát - Hviezdoslavov Kubín Rbk 2020
 
Plagát - Šaliansky Maťko 2019

 
Plagát - Beniakove Chynorany 2019
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.