Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášHudba a spev


Tlačová správa - Muzikanti kde ste? 2018 PDF Tlač Email
Tlačová správa - Muzikanti kde ste ?!

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK  pozýva šikovných muzikantov  na muzikantské dielničky  aj v tomto roku. Po úspešných ročníkoch 2016 a 2017 projekt s názvom Muzikanti kde ste?! pokračuje.
Celý článok...
 
Plagát - Muzikanti kde ste? PDF Tlač Email
Vážení vedúci folklórnych kolektívov, muzikanti,
Liptovské kultúrne stredisko pozýva Vašich muzikantov na muzikantské dielničky v roku 2018, s názvom Muzikanti kde ste?!. V roku 2018 budú dielne prebiehať formou víkendových sústredení s ubytovaním a stravou. Určené sú pre členov detských ľudových hudieb z regiónu Liptov. Dielne v tejto podobe sa uskutočnia v roku 2018 dvakrát: 11.-13.5.2018 a 24.-26.8.2018. Lektormi budú muzikanti a pedagógovia: Miloš Bobáň a Michal Kubáň. Výsledok augustových dielní bude odprezentovaný 26. 8. 2018 na festivale Pod skalkou v Ploštíne. V prípade ak sa zostava detí oproti májovej dielni výrazne nezmení, odprezentovaná bude na festivale aj práca z májovej dielne.
Liptovské kultúrne stredisko účastníkom dielne (11.-13.5.) zabezpečí ubytovanie, stravu a pitný režim. Dielňa sa bude konať na hoteli Spojár v Žiari. Účasť na dielni je spoplatnená sumou 20 €.
Svoju záväznú účasť prosím nahláste na telefónnom čísle LKS 0905 832 950, 044/ 5522 981 alebo e-mailom na mkosova@vuczilina.m najneskôr do 27.4.2018.
Verím, že Vás táto ponuka oslovila a úspešne nadviažeme na minuloročné cyklické muzikantské dielničky.


 
Tlačová správa - Muzikanti kde ste? PDF Tlač Email
Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo v roku 2017 sériu dielní pre mladých muzikantov nie len z regiónu Liptov.

Región Liptov mal svojich chýrnych muzikantov a boli aj ich nasledovníci. Žiaľ v súčasnej dobe sa región Liptov trápi s nedostatkom muzikantov, ktorí by nasledovali štýl a  interpretačné majstrovstvo svojich predchodcov. Nedostatok najmä kvalifikovaných pedagógov, zorientovaných v ľudovej hudbe, je príčinou, že sa detské folklórne kolektívy a následne aj dospelé, boria s problémom, že k tancom nemá kto zahrať tak, ako to k jednotlivým rozmanitým obciach Liptova prislúcha.
Celý článok...
 
Plagát - Muzikanti kde ste PDF Tlač Email
 
Adventné koncerty 2017 PDF Tlač Email
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup


Partneri

 © 2019 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.