Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášFilm a video
Tlačová správa - Filmfest Hrádok 2021 po PDF Tlač Email
Tematická súťaž amatérskych filmárov FILMFEST HRÁDOK 2021, RODINNÉ VIDEO v Liptovskom Hrádku sa tento rok konala pre pandemickú situáciu online formou. Na 24. Rodinnom videu FILMFEST Hrádok pracovala medzinárodná odborná porota v zložení doc. Mgr. Anton Szomolányi, ArtD (SR), Mgr. art. Maxim Melnyk (Ukrajina) a Milan Šebesta (ČR). Porota posudzovala 54 filmov od 33 autorov.  Prínosom tohto podujatia bol okrem samotných filmárskych projekcií aj odborný rozborový seminár jednotlivých počinov s odbornou porotou, ktorý sa konal v nedeľu 28. februára 2021.

,,Ako predseda poroty musím konštatovať, že podmienky pre posudzovanie filmov boli veľmi dobre pripravené, v logickom usporiadaní a filmy boli vo veľmi dobrej obrazovej aj zvukovej kvalite.
Prínosom tohto podujatia bol okrem samotných filmárskych projekcií aj odborný rozbor jednotlivých počinov. Odborná porota festival hodnotila ako veľmi prínosný, a mimoriadne dôležitý nielen pre jeho obsahovú náplň, ale aj pre svoju výnimočnú atmosféru. V živom virtuálnom prenose boli filmy porotou posudzované a taktiež netradične, ale v kultivovanom duchu sa autori mohli dozvedieť názor poroty na ich diela v online rozborovom seminári. Obojstranná diskusia bola vzájomne veľmi obohacujúca.
Premietnuté filmy boli tematicky a žánrovo veľmi pestré. Je potreba však povedať, že kategórie dokumentárnych filmov boli veľmi kvalitne obsadené a víťazi v týchto kategóriách sa hľadali veľmi ťažko. Porota dokonca zdvojila niektoré ceny, ktoré sme preniesli z menej obsadených kategórií a to tak aby sme ocenili čo najviac kvalitných filmov. Musím konštatovať, že autori sa vo svojich filmoch nezaoberajú politikou, ale spoločenskými dejmi, rodinnými vzťahmi a čo by som najviac ocenil, bytostnými problémami spoločnosti a rodiny v spoločenských podmienkach. Ukazuje sa, že prehliadky so súťažou majú svoj zmysel a evidentne aktivizujú neprofesionálnych tvorcov k tvorbe kvalitných audiovizuálnych diel, ktoré chcú prezentovať na verejnosti.
Spoločenská komunikácia o premietnutých filmoch bezpochyby humanizuje všetkých účastníkov a motivuje ich do ďalšej práce. S touto filozofiou sme pristupovali aj k hodnoteniu jednotlivých projektov. Na prehliadke by som ocenil pružný prístup usporiadateľov k novým festivalovým podmienkam v kvalitnej organizácii. Ukázalo sa, že neprofesionálni filmári majú veľký záujem aj o túto formu prehliadky. Živé festivalové stretnutie však táto forma nevie plne nahradiť. Sme radi, že nebola prerušená dlhoročná kontinuita a Film Fest zostal integrálnou súčasťou neprofesionálneho sveta filmových tvorcov aj napriek ťažkej spoločenskej situácii.
- Mgr. Anton Szomolányi ArtD., predseda poroty –

Na webovej stránke http://www.abc.lmn.sk/filmfest/ je možné filmové diela a výsledky súťaže vzhliadnuť do 14. marca 2021.


Mgr. art. Mária Vašicová
odborný metodik pre výtvarníctvo, fotografiu a film
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk
e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript


 
Tlačová správa - Filmfest Hrádok 2021 PDF Tlač Email
Dnes by sme o tomto čase otvárali 24. ročník súťaže nekomerčných filmov s medzinárodnou účasťou FILMFEST HRÁDOK 2021 v Liptovskom Hrádku. Je nám nesmierne ľúto, že sa nemôžeme osobne stretnúť, no napriek všetkému sa ART ŠTÚDIU v Liptovskom Hrádku a Liptovskému kultúrnemu stredisku podarilo prehliadku zorganizovať a to online formou. Porota, v zložení doc. Mgr. Anton Szomolányi ArtD. (Slovensko), Mgr. art. Maxim Melnyk (Ukrajina) a Pavel Šebesta (Česko), 25. februára posúdila kvalitu 54 filmových počinov od 32 tvorcov. Výsledky zverejníme v nedeľu, 28. februára 2021. Filmy môžete z pohodlí svojich domovov vzhliadnuť na stránke http://www.abc.lmn.sk/filmfest/ do 14. marca 2021.
Príjemný zážitok prajeme.


Mgr. art. Mária Vašicová
odborný metodik pre výtvarníctvo, fotografiu a film
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk
e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript


 
2021 - FilmFest Hrádok PDF Tlač Email

FILMFEST Hrádok 2021

- súťaž nekomerčných filmov s medzinárodnou účasťou sa tento rok koná online formou!

Súťažné filmy si od 25.2.2020 môžete pozrieť na webovej stránke: http://www.abc.lmn.sk/filmfest/

VÝSLEDKY

 

 

 
Tlačová správa - CINEAMA 2020 PDF Tlač Email
Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja bolo organizátorom krajskej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby a neprofesionálneho filmárskeho umenia v Liptove  CINEAMA 2020.
CINEAMA napomáha vyhľadávaniu talentovaných tvorcov a zároveň vytvára priestor na rozvoj umeleckej tvorivosti a technickej zdatnosti detí, mládeže i dospelých z rôznych regiónov Slovenska, na prezentáciu diel rôzneho tematického a žánrového zamerania, na porovnanie ich umeleckej a technickej úrovne v oblasti neprofesionálneho filmu. Umožňuje rozvíjať talent a technické zručnosti účastníkov – mladých tvorcov i dospelých autorov, prispieva k zmysluplnému využívaniu voľného času. Súčasťou súťaže bola aj vzdelávacia časť, rozborový seminár s odbornou porotou, ktorá prispieva k ďalšiemu rozvíjaniu vedomostí a odovzdávaniu skúseností v oblasti umeleckej tvorby i v oblasti procesu technického
spracovania jednotlivých filmových diel.
Do tohtoročnej krajskej súťaže bolo prihlásených 28 filmových diel od 12 autorov a 4 kolektívov z regiónov Kysúc, Turca a Liptova.
O filmoch tento rok rozhodovala odborná porota v zložení: Mgr. art. Marek Kuboš, Mgr. art. Vladimíra Hradecká a Mgr. art. Pavel Smejkal.
Podujatie z verejných zdrojov podporil  Fond na podporu umenia
a bolo spolufinancované Žilinským samosprávnym krajom.


Výsledková listina
CINEAMA 2020 – 28. ročník krajskej postupovej súťaže amatérskej filmovej tvorby

Kategória I – do 16 rokov
animovaný film
cena bez určenia poradia:
cena za film PRÍRODA NIE JE KÔŠ, autorom Alžbetka Vymazalová, Alžbetka Bednárová, Dorotka Bednárová, Veronika Kertészová, Kristínka Kraková,
cena za film ROMANTICKÁ VEČERA, autorom Alžbetka Fašánková, Darina Repová, Gabriela Repová, Tibor Záhradník, Martin Gregor
čestné uznanie za film EXOTI, autorom Tomáš Sedlák, René Kertész, Marko Saniga,, Mário Saniga

Kategória II – do 21 rokov
animovaný film
Cena za film CUKRÁRKA, autorke Lucia Vlková z Diviny

hraný film
Cena za film VNÚTRO, autorovi Benjamín Haverla

Kategória III – nad 21 rokov
reportáž
1.    cena: LENKIN VLOG autori: Peter Rybín, Lenka Rybínová
2.    cena: KRK 2019 autor: Pavol Kráľ
3.    cena: CIEĽ IVAN KUPAĽ  autor: Ján Kuska

čestné uznanie
POĽSKÝ ROADTRIP autor : Andrej Guráň
čestné uznanie
CHATOVAČKA autor: Peter Rybín

dokument
1.    cena: DŽUDY autor: Ján Kuska
2.    cena: LAZNÍCI Z HRIŇOVEJ auto r: Ľubor Patsch
3.    cena: OTUŽILCI TATRANSKÝCH PLIES autor: Pavol Kráľ
3.    cena: TAJOMNNÁ ORAVA  autor: Petr Turoň
Čestné uznanie:
za film POVAŽSKÁ LESNÁ ŽELEZNICA  autor:  Ľubor Patsch
za film ČO NEZMYL ČAS autor: Miroslav Ciglian

minútový film
Čestné uznanie: REDBUL VERZUS SLIVOVICA  autor: Ján Kuska
Čestné uznanie: SEN autor: Boris Vajda

hraný film

cena: NO REMORSE autor:  Rastislav Kupšo
videoklip
čestné uznanie NÁŠ SVET autor: Miroslav Ciglian

Hlavná cena:
Za film DŽUDY autor: Ján Kuska


Mgr. art. Mária Vašicová,
metodik Liptovského kultúrneho strediska


 
Plagát - CINEAMA 2020 PDF Tlač Email
 
Plagát - Filmárik animárik 2020 PDF Tlač Email
Prihlásiť sa môžete na: https://www.mrazikus.cz/lks/
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.