Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášFilm a video
CINEAMA 2018 - poradie súťažnej projekcie PDF Tlač Email
I. blok súťažnej projekcie    8:45 - 9:45

1)    PUTOVNÁ SOVA, Pavol Kráľ
Reportáž z priebehu vedomostnej súťaže Putovná sova, ktorá sa koná každoročne v múzeu Tanapu v Tatranskej Lomnici.

2)    NAJVYŠŠÍ VRCH DÁNSKA, Peter Rybín                                 
Dokument zo zdolávania jedného z najvyšších vrcholov krajín Európy esperantského projektu Liptovského esperantského klubu ,,Najvyššie vrchy Európskej únie“.

3)     KARMA, Kolektív Nicolausfilm (Guráň, Kuska, Ohurniak, Uhliar)
Osud je osud

4)     EKO-HLIADKA, Katarína Minarčíková
Náš krátky dokumentárno-náučný, miestami akčný film bol spracovaný na tému správnej recyklácie odpadov a staranie sa o prostredie, ktoré nás dennodenne obklopuje. Film bol spracovaný pre cieľovú skupinu, ktorou sú najmä mladiství, aby sme zmenili ich názor k dôležitosti separácie odpadov a znečisťovania prírody.

5)    OD RÁNA  AŽ DO VEČERA NA ŠTEDRÝ DEŇ, Pavol Piroha
Zvykoslovné pásmo z dolného Liptova s vianočnou tématikou v podaní folklórnej skupiny Podšíp zo Stankovian.
Celý článok...
 
Plagát - CINEAMA 2018 PDF Tlač Email

 
Tlačová správa - Filmfest Hrádok 2018 PDF Tlač Email
FILMFEST HRÁDOK 2018 sa už tradične konal v predposledný februárový víkend 23.- 24.2.2018 v priestoroch Domu kultúry v Liptovskom Hrádku. Tento filmársky festival neprofesionálneho filmu s medzinárodnou účasťou bol minulý rok premenovaný z pôvodného názvu Rodinné video vzhľadom na nové vyprofilovanie pôvodných žánrových hraní a súťažných kategórií.
Ľubor Patsch – otec a zakladateľ tohto festivalu, dlhoročný úspešný liptovský filmár prevzal ocenenie  od primátora mesta Liptovského Hrádku Branislava Trégera, ako aj verejné poďakovanie za dlhoročné pôsobenie a činnosť v mnohých oblastiach  kultúry v Liptovskom Hrádku.
Počas dvoch dní, mohli fanúšikovia amatérskeho filmu v Liptovskom Hrádku vzhliadnuť až 51 filmov od neprofesionálnych filmárov z Čiech a Slovenska.
Podujatie finančne podporuje najmä mesto Liptovský Hrádok, ako  aj formou finančnej dotácie pre OZ ART Štúdio. Technické zázemie dvojdňovému filmovému maratónu poskytol  Ľubomír Kompiš (člen OZ ART Štúdio),  Ľubor Patsch a Ivan Školuda. Liptovské kultúrne stredisko je jedným z hlavných organizátorov tohto podujatia, na ktorom sa podieľa organizačne i finančne.
Odborná porota v zložení doc. Mgr. Peter Dimitrov, Mgr. Roman Varga a Mgr. art. Alexander Hýbl udelila nasledovné ocenenia:
Celý článok...
 
Plagát - FILMFEST HRÁDOK - 21. Rodinné video PDF Tlač Email
 
Tlačová správa - Filmársky plenér PDF Tlač Email
Tlačová správa - Filmársky plenér

V dňoch 12. - 15. 5. 2017 sa uskutočnil Filmársky plenér organizovaný Liptovským kultúrnym strediskom v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Pre naplnenie zámeru  a cieľov projektu bola vybratá lokalita Banskej Štiavnice. Hlavnou témou bola práca s kamerou zameraná na svetlo v interiéri a exteriéri a následné postprodukčné spracovanie filmových záberov pri strihu. Lektorom bol profesionálny kameraman Doc. Anton Szomolányi.
Plenéru sa zúčastnilo 11 filmárov nielen z Liptova, ale aj  z Prešova a Nitry, ktorí boli rozdelení do 3 skupín. Každá skupina mala za úlohu vytvoriť 2 filmy. Prvý s požiadavkou statickej kamery na tému: Stratený, druhý naopak so zameraním na pohyb kamery, ktorého témou bol: Útek.
Výsledkom bolo vytvorenie šiestich filmov, ktoré lektor priebežne rozoberal, upozorňoval na pozitíva, prípadne na nedostatky a možnosti vylepšenia.
Projekt finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia  
Spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.Mgr. Petr Turoň
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk

 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup


Partneri

 © 2018 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.