Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášFotografia
Tlačová správa - AMFO 2021 PDF Tlač Email
AMFO je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Vyhlasovateľom a zároveň garantom celoštátnej súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave, ktorej predchádzajú krajské a regionálne kolá. Hlavným cieľom súťaže je prezentovať výsledky tvorby neprofesionálnych fotografov, jednotlivcov, členov fotoklubov i neorganizovaných a v príslušnom roku im umožniť konfrontáciu medzi sebou, ako aj s názormi odbornej poroty. Súťaž a výstava napomáha rozvíjať záujmy, umeleckú kreativitu, nadanie i technické schopnosti v oblasti amatérskej fotografickej tvorby. Vytvára priestor na fotografické dokumentovanie, ale aj umelecké stvárnenie skutočnosti, priestor na autorské vyjadrenie názorov, postojov, skúseností amatérskych fotografov, jednotlivcov i kolektívov.

Milí priaznivci fotografie, fotografky a fotografi.
Keď som vlani písal príhovor k minulému ročníku regionálneho kola AMFO 2020, ani vo sne mi nenapadlo, že sa situácia v súvislosti s covidom tak zdramatizuje a skomplikuje nám životy. Som preto naozaj rád, že vás to neodradilo, fotili ste a prihlásili  svoje diela  do tejto súťaže. My ako porota sme boli postavení pred novú výzvu a hodnotenie fotografií sme absolvovali on-line. Bola to nová skúsenosť zrejme pre všetkých a snažili sme sa vyberať podľa najlepšieho svedomia. Rozhodne to však nenahradí klasické „doťahovanie sa“ priamo nad vytlačenými fotografiami.
Milí autori, ako porotu  nás teší, keď vidíme vaše diela a niekedy ich spoznávame podľa vášho rukopisu. Je to naozaj skvelé, keď si vypracujete svoj štýl a venujete sa kontinuálne svojim témam. Nie je však na škodu niekedy si „uletieť“ do nových sfér, opustiť svoju komfortnú zónu a pustiť sa do neznáma. Viem, že môže byť lákavé venovať sa svojim témam a ísť v súťaži „na istotu“. Chcem vás však posmeliť, nebojte sa meniť témy, žánre fotografie, postprodukciu. Prinesie vám to často nové skúsenosti, zážitky a objavíte nové horizonty.
Takisto je dobré radiť sa s kolegami – fotografmi či lektormi.  Od každého si môžete niečo zobrať a čím máte viac pohľadov na fotografiu, tým je to pre vás lepšie. Sledujte aj svetové trendy, učte sa a buďte originálni.  
Všetci členovia poroty sme sa zhodli v tom, že kvalita tohto ročníka bola celkom vyrovnaná. V niektorých kategóriách sme mali naozaj dlhé debaty nad fotografiami a pri určovaní poradia. V tejto dobe uzatvorenia nás potešili živé fotografie, minimalizmus a hľadanie nových uhlov a netradičných pohľadov na veci tradičné. Vždy máme radosť z nových mien v radoch súťažiacich a napriek tomu, že možno teraz nezabodovali, prajem im veľa tvorivých síl do budúcna.
Michal Svítok, predseda poroty

Keďže pre súčasné opatrenia nebolo možné slávnostné otvorenie výstavy AMFO 2021, regionálnej súťaže amatérskej fotografickej tvorby, rozhodli sme sa odprezentovať tvorbu našich fotografov na FB stránke Liptovského kultúrneho strediska. V priebehu niekoľkých dní sme zverejnili prihlásené fotografie v albume AMFO 2021 - regionálne kolo.
Do tohto už 49.  ročníka bolo prihlásených  108 fotografií od 27 autorov. Tohtoročné  hodnotenie prebiehalo online formou.  Porotcovia Mgr. art. Michal Svítok, Mgr. art. Jakub Jančo a PhDr. Karol Maliňák  to tento rok rozhodne nemali jednoduché. Veríme však, že vybrali správne a postupujúce diela našich autorov zaujmú vo vyšších kolách nielen odborníkov, ale aj divácku verejnosť.
S porotcom Jakubom Jančom z Národného osvetového centra sme natočili krátke video, v ktorom zhodnotil tohtoročnú regionálnu súťaž. Pozrieť si ho môžete tu: https://www.facebook.com/201365969883344/videos/1346542302397984

Autorom - fotografom ďakujeme za početnú účasť v súťaži, ako aj vzácnu možnosť s ktorou sa delia o svoje zvečnené zážitky, pocity a postrehy s nami divákmi.

Mgr. art. Mária Vašicová
odborný metodik pre výtvarníctvo, fotografiu a film
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk
e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript
 
ŠTEFAN IŽO PDF Tlač Email
Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Vám predstavuje výnimočnú ružomberskú osobnosť. Štefan IŽO už niekoľko rokov vedie ako predseda Fotoklub RK 1924, ktorý je najstarší na Slovensku.
 
Plagát - AMFO 2021 PDF Tlač Email
 
Divadlo objektívom fotografov z Liptova - Peter Rybín PDF Tlač Email
Z pandemických dôvodov je výstava v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska do 10. januára 2021 uzavretá. Tešíme sa na vás v novom roku!
 
Divadlo objektívom fotografov z Liptova - Kamil Klein PDF Tlač Email
Kamil Klein je ďalší z fotografov, ktorý sa zapojil do projektu DIVADLO OBJEKTÍVOM FOTOGRAFOV Z LIPTOVA. So svojím fotoaparátom navštívil 5. ročník Divadelného festivalu Ivana Stodolu, ktorý organizoval tento rok v septembri Divadelný odbor Matice slovenskej v Kultúrnom dome v Palúdzke. Výstava DIVADLO OBJEKTÍVOM FOTOGRAFOV Z LIPTOVA je v priestoroch Liptovského kultúrneho strediska prístupná širokej verejnosti do 29. januára 2021. POZRI TU.
 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.