Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Dve z nás 2016 PDF Tlač Email
Dve z nás
nesie názov výstava  obrazov dvoch talentovaných výtvarníčok, Iriny Slaninkovej a Stanislavy Smieškovej - členiek Klubu neprofesionálnych výtvarníkov pri Liptovskom kultúrnom stredisku v Liptovskom Mikuláši.
Klub neprofesionálnych výtvarníkov pri Liptovskom kultúrnom stredisku vznikol v roku 2010 vďaka iniciatíve samotných výtvarníkov s možnosťou ich umeleckého rastu práve navštevovaním výtvarných školení pod odborným vedením .
Počas šiestich rokov tvorby pod vedením lektora, Mgr. art. Róberta Močiliaka  vzniklo množstvo krásnych obrazov, ktoré predstavujú obe výtvarníčky na spoločnej  autorskej výstave, inštalovanej vo výstavných priestoroch LKS v NKP Čierny orol.
Obe výtvarníčky majú spoločnú záľubu o výtvarnú tvorbu v stvárňovaní ich obľúbenej témy, ktorou je  krajina, prírodné scenérie, príroda ako taká. Aj keď je ich tvorba zdanlivo čo do námetov podobná, majú každá svoj charakteristický rukopis.
Okrem prírodných motívov má  Stanislava záľubu aj v abstrakcii, tvorí často veľkoformátové diela inšpirované leteckými fotografickými zábermi.  Irina zas obľubuje tvorbu v plenéri, mestskú architektúru, zákutia starých uličiek, motívy  mora a prístavov maľovaných na dovolenkových pobytoch v Chorvátsku.
Obe výtvarníčky nemajú pri svojej tvorbe jednostranné zameranie, čo sa týka výtvarných techník. Medzi prácami nájdeme maľby vytvorené akrylom, olejom, pastelové, či akvarelové techniky, grafické techniky linorytu, perokresby, kresby uhlíkom...
Za svoju tvorbu boli Irina Slaninková a Stanislava Smiešková viackrát ocenené na výtvarných súťažných prehliadkach ako je Jarný salón - regionálnej prehliadke výtvarnej tvorby a na postupovej krajskej súťažnej prehliadke výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum v Čadci a Turzovke. S ich tvorbou sa stretávame každoročne na spoločných výstavách Klubu neprofesionálnych výtvarníkov, ktoré organizuje Liptovské kultúrne stredisko a bývajú inštalované v  októbri vo výstavných priestoroch LKS v NKP Čierny orol pod názvom Z tvorby I. a druhá výstava Z tvorby II. býva inštalovaná v novembri, v  spolupráci so Súkromnou umeleckou školou v Liptovskom Hrádku, v galérii RGB centra na Kamennom poli.
Výstava DVE Z NÁS nás bude otvorená vernisážou dňa 5. 5. 2016 o 16.00 hod. a potrvá do 30.6.2016.


Beata Kuviková
odborný metodik pre výtvarníctvo
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981

 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2020 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.