Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Z tvorby 2015 PDF Tlač Email
Klub výtvarníkov pri Liptovskom kultúrnom stredisku vznikol pred piatimi rokmi z iniciatívy neprofesionálnych výtvarníkov, kde výrazne absentovala možnosť vzdelávania sa záujemcov o výtvarné umenie. Záujem o kreslenie a maľbu z radov pracujúcich, dôchodcov v  snahe nadviazať na pravidelné tvorivé stretávania  výtvarníkov sa podarilo uskutočniť prostredníctvom založenia Klubu neprofesionálnych výtvarníkov, kde sa formou pravidelných stretnutí v klubovni podarilo napomôcť k spojeniu spretŕhaných väzieb medzi výtvarníkmi.
Od 8.2.2010, kedy  sa konalo prvé neformálne stretnutie Klubu liptovských neprofesionálnych výtvarníkov pri Liptovskom kultúrnom stredisku, sa tu naši výtvarníci pravidelne stretávajú a pod odborným vedením lektora Mgr. Art. Róberta Močiliaka si rozširujú svoj obzor v rámci jednotlivých kreslení  o rôzne  výtvarné techniky, pričom tu vznikajú diela, ktoré prekvapia svojou invenciou, často aj samotného autora. Môžeme konštatovať, že sa tu podaril vytvoriť priestor  plný umenia, kreativity a radosti, s ktorým plánujeme pokračovať aj naďalej.
Diela, ktoré vznikajú na  týchto výtvarných dielňach sa LKS rozhodlo predstaviť verejnosti na plánovanej výstave v klubovni Liptovského kultúrneho strediska.
Výstava  obrazov, inštalovaná vo výstavných priestoroch Liptovského kultúrneho strediska, Z TVORBY - z tvorby členov Klubu neprofesionálnych výtvarníkov Liptova, mapuje 5 rokov činnosti liptovských výtvarníkov od vzniku klubu.
Výstavu finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR so spolufinancovaním Žilinského samosprávneho kraja.

Výstava je pre verejnosť sprístupnená v pracovných dňoch do 29.10.2015 od 8:00 - 15:00 hod.

Druhá časť výstavy Z tvorby II. bude inštalovaná v spolupráci so Súkromnou základnou umeleckou školou v Liptovskom Hrádku a otvorená  bude vernisážou dňa 1.10.2015  o 16.30.hod, vo výstavných priestoroch RGB centra  Tesco - Kamenné pole.
Beata Kuviková
Odborný metodik pre výtvarníctvo
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš


 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.