Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Denis Brnoliak VLNY 2014 PDF Tlač Email

Dňa 4. 9. 2014 bola v klubovni Liptovského kultúrneho strediska v NKP Čierny orol vernisáž výstavy liptovského neprofesionálneho výtvarníka Denisa Brnoliaka VLNY.

Výstava obrazov Denisa Brnoliaka je koncipovaná ako prierez tvorbou tohto mladého talentovaného výtvarníka z Liptovských Sliačov. Po prvý krát sa nám mladý charizmatický Denis predstavil so svojou tvorbou pred dvomi rokmi na Jarnom salóne, kde verejnosť zaujal svojou abstraktnou figurálnou maľbou. Dva obrazy z Jarného salónu postúpili aj na krajskú  prehliadku do Čadce a aj na celoslovenskú prehliadku neprofesionálnej tvorby do Trenčína.


Denis je talentovaný, všestranne výtvarne orientovaný  umelec. Jeho tvorba je širokospektrálna. Venuje sa tvorbe interiérov a exteriérov, kresbe, monumentálnej maľbe, portrétnej tvorbe, abstraktnej maľbe, iluzívnej maľbe na stenu. Z techník spomeniem airbrush, maľba na sklo, akryl a olej...    V jeho tvorbe dominuje figurálna tvorba, akt, zátišia,  v abstraktnej polohe sú  to figurálne abstraktné kompozície, geometrické abstrakcie v dynamickej farebnosti vytvorené často s použitím štrukturálnej maľby a kombinovanej techniky.

Liptovské kultúrne stredisko ponúklo Denisovi Brnoliakovi, aby predstavil svoju tvorbu verejnosti na svojej prvej samostatnej výstave, ktorú môžete vzhliadnuť v klubovni LKS v NKP Čierny orol od 4. 9. -  30. 9. 2014 v pracovných dňoch od 8:00 hod do 15:00 hod.Beata Kuviková
odborný metodik pre výtvarníctvo
Liptovské kultúrne stredisko
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk
Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript

 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2020 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.