Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - POD JEDNOU STRECHOU - OD TRADÍCIE PO SÚČASNOSŤ PDF Tlač Email

Tlačová správa
POD JEDNOU STRECHOU - OD TRADÍCIE PO SÚČASNOSŤ

Liptovské kultúrne stredisko po úspešnej realizácii PL- SR mikroprojektu „Tvorivosť bez hraníc a času„ realizuje a kontinuálne nadväzuje v rámci ďalšej výzvy PL- SR projekt „Pod jednou strechou - od tradície po súčasnosť”.

V dňoch 27. 2. - 2. 3. 2014 pripravujeme remeselný tábor pre vybrané deti zo Slovenskej a Poľskej republiky. V priestoroch klubovne Liptovského kultúrneho strediska  sa im počas štyroch dní bude venovať 6 odborných lektorov. Deti budú mať možnosť oboznámiť sa s  remeselnými  technikami v textilnej, drevorezbárskej, drotárskej a hrnčiarskej dielni.
Náš  poľský partner zo Žywca okrem účasti v dielňach odprezentuje tradičnú kultúru prostredníctvom folklórneho súboru, ktorý sa spolu s našimi folklórnymi kolektívmi zapojí do tradičnej fašiangovej pochôdzky mestom 27. 2. 2014 o 15:00 hod. a vyvrcholí spoločným vytúpením na Nádvorí Čierneho orla v Liptovskom Mikuláši.

Druhý remeselný tábor  a kompletné dobudovanie remeselných dielní je plánovaný od 15. - 18. 5. 2014. Cieľom celého projektu je vytvorenie priestoru, zázemia a možností nielen pre oživenie tradičných remeselných postupov, ale aj ich funkčné využitie v súčasnosti. Vytvárame priestor, ktorý bude slúžiť  v dlhodobom meradle žiakom, študentom a všetkým záujemcom  o výuku tradičných remesiel a moderných výtvarných technológií .

Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov
Európskeho fondu regionálneho rozvoja
v rámci Programu cezhraničnej spolupráce
Poľsko – Slovenská republika 2007 - 2013

 

 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2020 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.