Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - AMFO 2020 PDF Tlač Email
Vo štvrtok 5. marca 2020 sa v klubových priestoroch Liptovského kultúrneho strediska konalo slávnostné vyhodnotenie regionálnej postupovej súťaže a výstavy amatérskej fotografickej tvorby AMFO 2020.
Veľmi nás mrzí, že pre vzniknutú situáciu (Covid-19) nie je možné sprístupniť naše priestory, aby si výber odbornej poroty, ktorá pracovala tento rok v zložení Mgr. art. Michal Svítok, PhDr. Karol Maliňák a Mgr. art. Jakub Jančo, mohli pozrieť všetci milovníci fotografie.
V rámci oceňovania najlepších prác si fotograf Vladimír Škuta z Liptovského Hrádku prevzal poctu Národného osvetového centra udelenú jeho generálnym riaditeľom Michalom Bartókom za dlhoročnú hodnotnú fotografickú tvorbu a aktívnu organizačnú činnosť v oblasti neprofesionálnej fotografie, ktorú mu odovzdala nová metodička Národného osvetového centra Mgr. art. Lenka Adamčáková.
AMFO je najstaršou a najprestížnejšou súťažou v oblasti amatérskej fotografickej tvorby na Slovensku. Vyhlasovateľom a zároveň garantom celoštátnej súťaže je Národné osvetové centrum v Bratislave. Súťaž je určená pre všetky vekové kategórie: do 16 rokov, do 21 rokov a nad 21 rokov. Súťaží sa v kategóriách a v žánroch: čiernobiela fotografia, farebná fotografia, cykly a seriály a multimediálna prezentácia. Hlavným cieľom súťaže je prezentovať výsledky tvorby neprofesionálnych fotografov, jednotlivcov, členov fotoklubov i neorganizovaných fotografov.
Do krajského kola porota posunula 55 fotografií od 20 autorov.
Výsledky súťaže AMFO 2020:
Autori do 16 rokov: neobsadené.
Autori od 16 do 21 rokov (farebná fotografia): 1. Lenka Trnková, 2. Viktória Janckulíková, 3. Tomáš Lizúch. Čestné uznanie: Samuel Črep, Kamila Košecká, Janka Šalagová.
Čiernobiela fotografia: 1. Alica Kajanová, 2. Želmíra Lišuchová, 3. Janka Šalagová. Čestné uznanie: Tomáš Lizúch, Terézia Strapcová.
Autori nad 21 rokov (farebná fotografia): 1. Zdeno Hliva, 2. Vladimír Škuta, 3. Martin Sprušanský. Čestné uznanie: Zuzana Weissová. Čiernobiela fotografia: 1. Zdeno Hliva, 2. Slavomír Klimkovský, 2. Tomáš Mlynárik, 3. Mária Škutová. Čestné uznanie: Petr Turoň, Vladimír Vlček, Lucia Sališová.
Cykly a seriály: 1. Zdeno Hliva, 2. Martin Sprušanský, 3. Peter Rybín. Čestné uznanie: Peter Kráľovenský.

Oceneným fotografom srdečne blahoželáme.
Výstava je v priestoroch Liptovského kultúrneho nainštalovaná do 17. apríla 2020, no bohužiaľ nie je prístupná.


Mgr. art. Mária Vašicová
odborný metodik pre výtvarníctvo, fotografiu a film
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk
e-mail: Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript


 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.