Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Belopotockého Mikuláš 2019 PDF Tlač Email
45. ročník BELOPOTOCKÉHO MIKULÁŠ 2019
Celoštátna postupová súťaž a prehliadka neprofesionálneho divadla dospelých v Liptovskom Mikuláši

Mesto Liptovský Mikuláš a dosky javiska Domu kultúry sa v dňoch 6. – 9. júna 2019 stanú dejiskom celoštátnej súťažnej postupovej prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých.
Celoštátna súťažná prehliadka je vyvrcholením trojstupňového postupového systému súťaže neprofesionálneho divadla dospelých v Slovenskej republike v dvoch súťažných prúdoch, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Prehliadka je konfrontačnou platformou neprofesionálnych divadiel, ktoré postúpili z ôsmich krajských súťažných prehliadok. Programová rada pri Národnom osvetovom centre v Bratislave rozhodla o postupe 18–tich divadelných súborov.
Hlavným organizátor prehliadky je Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši. Spoluusporiadateľmi podujatia sú Dom kultúry, Diera do sveta – kultúrne centrum, Dom Matice slovenskej v Liptovskom Mikuláši a Súkromná ZUŠ v Liptovskom Hrádku.
Do odbornej poroty zasadnú osobnosti z radov profesionálnych odborníkov.
Belopotockého Mikuláš 2019 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a je spolufinancovaný Národným osvetovým centrom Bratislava, s finančnou podporou mesta Liptovský Mikuláš, s finančnou podporou Žilinského samosprávneho kraja.


PhDr. Eva Štofčíková
odborný metodik pre amatérske divadlo
LKS L. Mikuláš, 17.5.2019

 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2020 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.