Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Vyjadri sa umením po PDF Tlač Email
Liptovské kultúrne stredisko od marca do novembra 2017  v rámci  projektu Vyjadri sa umením odškolilo 9 skupín žiakov Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši, ŠÚV Ružomberok a ZŠ s MŠ v Ľubeli.
V rámci vzdelávania študenti absolvovali 4 stretnutia,  v ktorých sa učili robiť street fotografiu, portrétovú fotografiu, námet a scenár na dokument a storyboard na hraný film. Študenti sa zároveň oboznamovali so sociálnymi kompetenciami  asertivitou, empatiou, vzájomnou komunikáciou a tímovou spoluprácou.
Na túto formu vzdelávania reagovali študenti i pedagógovia veľmi pozitívne. Výsledkom lektorovania bol záujem o umeleckú činnosť – mnohí zo študentov sa po absolvovaní začali viac zaujímať o fotografiu a film a niektorí sa dokonca začali zapájať do aktivít Liptovského kultúrneho strediska (napr. účasť v študentskej porote  medzinárodného filmového festivalu Tatranský kamzík) prípadne iných kultúrnych aktivít v rámci školy.
V skupinách, kde boli výstupom vzdelávania fotografie zrealizovali sme výstavy fotiek s odborným rozborom, na ktorých sa aj  ďalší  študenti mohli dozvedieť o význame tohoto projektu.

Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.
Spolufinancoval Žilinský samosprávny kraj.

Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši
Ul. 1. mája 28/196
031 01  Liptovský Mikuláš
044/5522981
0905832950
www.lks.sk

 
Rýchly prístupl

-
Partneri

 © 2020 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.