Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Šikovníček 2017 PDF Tlač Email
Tlačová správa - Remeselný tábor Šikovníček 2017
Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja usporiadalo v dňoch od 24. - 28. 7. 2017 detský prímestský remeselný tábor Šikovníček. Tábor sa konal už po štvrtý krát tradične v remeselných dielňach LKS v Liptovskom Mikuláši.
Pod vedením školených lektorov počas jedného týždňa sa prihlásené deti zaúčali do tajov rôznych remeselných techník vychádzajúcich z tradičných remeselných postupov ako sú tkanie, suché plstenie vlny, maľovanie na hodváb, háčkovanie, tkanie cigánskych tkaníc. Z hliny deti vyrábali rôzne hrnčeky, reliéfy, erby a iné dekoratívne a tradičné predmety. Novinkou tohtoročného tábora bola dielňa na spracovanie kože. Po týždni plnom tvorivej práce s prírodnými materiálmi si deti odnášali domov vlastnoručne maľované, originálne hodvábne šatky, drôtené predmety, uháčkovali si podsedáky, sovičky, žabky, či rôznofarebné háčkované loptičky (Hacky sack). Na doštičkách si utkali cigánske tkanice a na špulke utkali náramky. Počas celého týždňa sa deťom venovali odborní lektori. V keramickej dielni sa im venovala Mgr. Janka Mikitová, šatky na hodváb a drôtovanie viedla Mgr. Veronika Uhliarová, háčkovať deti naučila Anna Staroňová, za Liptovské kultúrne stredisko sa deťom venovali a textilnú dielňu viedli Beata Kuviková a lektorka Ľubica Uličná. Pán Ivan Líška učil deti možnostiam ako sa využíva a spracováva koža aj pre súčasné dekoratívne predmety.

Tábor Šikovníček patrí už tradične k sérii výtvarno-remeselných aktivít, ktoré môže  Liptovské kultúrne stredisko realizovať vďaka vybudovaným remeselným dielňam so širokým materiálnym zázemím. Ďalšie podobné aktivity v duchu denných remeselných dielní sa budú konať od septembra a zapojiť sa bude môcť i staršia veková kategória v kurzoch pre dospelých. Tábor Šikovníček bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný Žilinským samosprávnym krajom.
fotogaléria na: https://www.facebook.com/Liptovsk%C3%A9-kult%C3%BArne-stredisko-201365969883344/?fref=ts

Mgr. art. Mária Vašicová
Liptovské kultúrne stredisko v Liptovskom Mikuláši 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.