Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - DFF Likavka 2017 PDF Tlač Email
Tlačová správa
26. ročník celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov a 42. ročník detského folklórneho festivalu
POD LIKAVSKÝM HRADOM 2017Prvý júnový víkend 3.- 4.6.2017  na  Liptov zamieria stovky mladých tanečníkov a muzikantov,
aby na 26. ročníku celoštátnej súťažnej prehliadky detských folklórnych súborov 42. ročníku detského folklórneho festivalu POD LIKAVSKÝM HRADOM opäť predviedli výsledky svojej činnosti.
Vyhlasovateľom súťaže je Národné osvetové centrum a spolu s ním podujatie pripravujú Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK, obec Likavka a mesto Liptovský Mikuláš             
Podujatie finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.
Na 26. ročník  súťažnej prehliadky víťazstvom a nomináciou v  krajských stupňoch súťažných prehliadok postúpilo 7 detských folklórnych súborov, na víťaza z Košického kraja si ešte musíme počkať do 14. 5. 2017. Úroveň krajských súťaží a teda najmä úroveň DFS sa z roka na rok zvyšuje a vzhľadom k tomu, v každom kraji porota udelila niekoľko návrhov na postup na celoštátnu úroveň prehliadky.
O tom, kto z návrhov zo všetkých 8 krajských súťaží postúpi,  rozhodne porota celoštátnej prehliadky 15.5. 2017 na spoločnom výberovom zasadnutí.
Detské folklórne súbory sa  divákom aj porotcom predstavia v dvoch súťažných blokoch premiérovo v tomto ročníku v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši.
Prvý súťažný blok začne vo veľkej sále Domu kultúry o 15:00 a druhý blok o 17:00.
Po chvíľach súťažných  príde čas aj na zábavu. Veríme, že „Školička tanca“ bude pre všetky účinkujúce deti pod vedením odborných lektorov odmenou.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov a meno držiteľa titulu Laureát ako aj  ceny Klimenta Ondrejku sa dozvieme  v úvode galaprogramu  v nedeľu 4. júna 2017 o 14:00 na ihrisku v obci Likavka.
Galaprogramu už tradične predchádza krojovaný sprievod obcou so začiatkom o 13:00 spred kultúrneho domu v Likavke.

Program festivalu celoštátnou súťažnou prehliadkou nekončí. V obci Likavka, ktorá je dlhoročným hostiteľom detských folklórnych súborov bude v sobotu prebiehať program bez súťažného napätia. Od 16:00 sa na ihrisku vystriedajú domáce folklórne kolektívy folklórna skupina Likava, folklórny súbor  Liptov a hostia folklórny súbor  POĽANA zo Zvolena, ZO ZDOS Likavka s divadelnou inscenáciou „Krpčeky svätého Floriána“, ĽH Bystrianka, FS Formani –Slatiňany
a  o 20.00  Nebeská muzika z Terchovej.

Srdečne všetkých pozývame do Liptovského Mikuláša aj pod  hrad Likava na podujatie s príjemnou atmosférou.

Ing. Michaela Košová
metodik LKS pre folklór

 
Rýchly prístup


Partneri

 © 2018 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.