Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - Turčianske javisko 2017
Turčianske javisko 2017

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja zorganizovalo v dňoch 20. – 22. apríla 2017 po druhýkrát  krajskú postupovú súťaž a prehliadku amatérskeho divadla dospelých a divadla mladých Turčianske javisko 2017.  Spoluorganizátormi súťaže boli: Slovenské komorné divadlo Martin a Mestská scéna Martin. Podujatie bolo financované z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancované s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

Na doskách Štúdia SKD Martin ukázalo svoje divadelné umenie 7 amatérskych divadelných súborov. V kategórii divadla mladých to boli:  Shadow of music pri TO ZUŠ Turčianske Teplice, Vaša Banda Žilina a f*ACTOR Liptovský Peter. V kategórii amatérskeho divadla dospelých sa predstavili: Námestovský ochotnícky súbor NOS, Divadlo APOSTROP ZUŠ J. L. Bellu v Liptovskom Mikuláši, Ružomberské neprofesionálne divadlo RosaThea a divadelný súbor VOD-a Martin.

Odborná porota, ktorá hodnotila jednotlivé súťažné inscenácie a viedla rozborové semináre s účastníkmi prehliadky pracovala v zložení: predseda poroty - Mgr. art. Maroš Krajčovič; členovia poroty -  Mgr. art. Matej Moško, PhD. a Ing. arch. Mgr. art. Michal Lošonský.

Divadelné dianie a atmosféru krajskej súťaže dokumentoval denný spravodaj „Kulisár“. Trojčlenná redakčná „úderka“ pracovala v zložení: šéfredaktorka Mgr. art. Zuzana Galková, ArtD.; redakčný tím: Rebeka Mikušová a Jakub Janotík.

Prehliadku počas celých troch dní moderoval  Mgr. art. Tibor Kubička.

Sprievodnou aktivitou súťaže bola na pôde Mestskej scény Martin tvorivá divadelná dielňa, ktorú viedla skúsená dvojica lektorov, kolegov z Mestského divadla v Žiline, Mgr. art. Michal Tomasy a Mgr. art. Michal Koleják.

Víťazné divadelné súbory budú reprezentovať náš kraj v kategórii dospelých na celoštátnej postupovej súťaži a  prehliadke Belopotockého Mikuláš 2017, ktorá sa bude konať v dňoch 8. – 11. júna 2017 v Liptovskom Mikuláši a v kategórii divadla mladých na celoštátnej postupovej súťaži a prehliadke FEDIM, ktorá sa bude konať v dňoch 2. – 4. júna 2017 v  Tisovci .

Mgr. Eva Palovčíková Záthurecká
manažér pre ZUČ: folklór a divadlo dospelých
Turčianske kultúrne stredisko v Martine
www.tks.sk
Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript
0917 494 708

viac fotografií z podujatia nájdete vo fotogalérii:  http://www.lks.sk/index.php?option=com_expose&Itemid=55
výsledky nájdete na: http://www.lks.sk/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=209&&Itemid=87


 
Rýchly prístup
Zriaďovateľ

l

-
Partneri© 2021 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.