Liptovské kultúrne stredisko

Liptovský MikulášTlačová správa - CINEAMA 2015
Utorok, 14 Apríl 2015 10:13

V sobotu 11.4.2015 o 8,30 hod. v priestoroch klubovne Liptovského kultúrneho strediska sa uskutočnill už 48. ročník neprofesionálneho filmu v Liptove pod názvom CINEAMA 2015. Opäť po roku sa stretli filmári zo Žilinského kraja  a predstavili svoje filmové novinky širokej verejnosti a skúsenej porote. Filmy posudzovala odborná porota v zložení: Ing. Ladislav Záhradník (Liptovský Mikuláš),  Mgr. art. Jana Rengevičová (Liptovský Mikuláš) a Mgr. Michal Vrbňák (Bratislava).
Tento rok sa do súťaže prihlásilo 18 autorov s 29 filmami. Do súťaže sa zapojili  regióny Kysuce Turiec a Liptov. Súťažnú prehliadku pripravilo Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja v spolupráci s Nicolausfilmom Liptovský Mikuláš.

VÝSLEDKY SÚŤAŽE

Skupina B – dokument
Cena  - TAJOMSTVÁ PROSIECKEHO PODZEMIA, Andrej Galica, Liptovský Mikuláš

Skupina B – hraný film
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - MACO MLIEČ, Barbora Sopoligová, Martin

Skupina C – dokument
1. cena  - SÚBOJ S ČASOM, Milan Ohurniak, Liptovský Mikuláš
2. cena  - KONEČNÁ DIAGNÓZA...?, Ľubor Patsch, Liptovský Hrádok
3. cena  - JAKOB EIBEN, KOVÁČ Z MEDZEVA, Ján Kuska, Liptovský Mikuláš
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - ŠTEFÁNIČKA, Ľubor Patsch, Liptovský Hrádok
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - SEM SA TEŠ, Pavol Piroha, Kysucké Nové Mesto
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - TURIEC POHĽADMI MAJSTRA PLACHÉHO, Peter Blizniak, Martin 

Skupina C – reportáž
1. cena  - V TURECKEJ POD KRÍŽNOU, Ján Kuska, Ľuboš Trizna, Liptovský Mikuláš
2. cena  - ORLOJ V HYBIACH, Ľubor Patsch, Liptovský Hrádok
3. cena  - KÓTY 728, 729, Miroslav Ciglian, Bobrovec

Skupina C – animovaný film
Cena  - KRAJ HRAČIEK, Samuel Žiaran, Liptovský Mikuláš
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - 3 ANIMÁKY, Anton Šoukal, Martin
 

Skupina C – videoklip
Cena  - HAPPY LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ, Ľuboš Trizna, Ľubomír Nikoli, Liptovský Mikuláš
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - VYLETEL VTÁK, Anton Šoukal, Martin
 

Skupina C – hraný film
Cena  - ZAČIATOČNÍCI, Samuel Žiaran, Liptovský Mikuláš
 

Skupina C – minútový film
Čestné uznanie s postupom na celoštátnu súťaž - MÁTE ČAS? II., Michal Koliba, Martin

 

Mgr. Petr Turoň
odborný metodik pre neprofesionálny film a fotografiu

 
Tlačová správa - Jarný salón 2015
Pondelok, 09 Marec 2015 07:12

Vo výstavných priestoroch Liptovského kultúrneho strediska sme dňa 8.3.2015 otvorili v poradí už 26. ročník regionálnej súťažnej postupovej výstavy neprofesionálneho výtvarného umenia liptovského regiónu „Jarný salón“, ktorý už tradične patrí k najočakávanejším podujatiam neprofesionálneho výtvarníctva v našom regióne.
Liptovskí výtvarníci tu dostávajú priestor k prezentácii svojej najnovšej tvorby a s potešením môžeme konštatovať, že oslovuje čoraz viac tvorcov z radov študentov, dôchodcov, či ľudí, ktorí popri svojej profesionálnej dráhe v sebe objavili aj nezanedbateľný výtvarný talent.
Sme im nesmierne povďační, že dokážu a sú ochotní prezentovať svoje diela pred verejnosťou a prostredníctvom nich aj svoje vnútorné prežitky a postoje, svoje videnie sveta.

Celý článok...
 
Tlačová správa - Fotografický dizajn 2015
Piatok, 30 Január 2015 11:51

V dňoch 29.1.– 26.2.2015 v klubovni Liptovského kultúrneho strediska v NKP Čierny orol Liptovský Mikuláš prebieha výstava študentov ŠÚV Ružomberok. Vystavuje 27 fotografov so 63 fotografiami. Výstava je venovaná 10. výročiu založenia odboru fotografie na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku.
Vernisáž sa uskutočnila dňa 29.1. 2015 o 16:00 hod. Výstava je prístupná v pondelok až piatok 8:00 - 15:00 hod. Po telefonickom dohovore je možné výstavu navštíviť aj mimo uvedené hodiny.

Vystavujúci autori:
Barbora Pisarčíková, Lukáš Lukáček, Monika Mičíková, Matúš Malovec, Veronika Jurčíková, Kristína Bulaková, Anna Kmeťová, Bonislava Holešová, Alžbeta Gašpieriková, Katarína Sikelová, Michaela Obšitošová, Barbora Vyšnarová, Simona Lomnická, Matej Hlbočan, Katarína Kučová, Barbora Lakotová, Jakub Gallo, Adam Kubovčík, Mária Polčicová, Lenka Durajová, Lenka Furindová, Zuzana Priečková, Barbora Suchalová, Daniel Gavenda, Anna Beňová, Dominika Goralská, Michaela Pavelková.

Celý článok...
 
Tlačová správa - remeselné dielničky
Utorok, 04 November 2014 07:34

Po úspešnom letnom remeselnom tábore  využili ponuku Liptovského kultúrneho strediska a priestory novovybudovaných remeselných dielní žiaci Spojenej školy J. Rumana, kde si aj so svojimi pedagógmi prišli vyskúšať svoje tvorivé schopnosti a zručnosti.
Materiálové zázemie dielní umožňuje záujemcom oboznamovať sa s tradičnými remeselnými postupmi pri práci s hlinou, drôtom, textilom a drevom.
V dielňach keramickej, drotárskej a textilnej si 10 žiakov počas  štyroch hodín vyskúšalo prácu s hlinou, kde si vytvorili keramické misky a hlinené prívesky, v textilnej dielni sa žiaci naučili vyrobiť si z merino vlny originálne plstené mydlá, v drotárskej dielni si z drôtu vyrobili srdiečka a vtáčiky a vo výtvarnej dielni si vytvorili obrázky formou aplikácií z textilu a kože. Žiaci si takto odniesli domov prekrásne, originálne  vlastnoručne vyrobené dielka, z čoho mali nesmiernu radosť. Sľúbili, že si pred vianocami prídu do dielní vytvoriť darčeky pre svojich blízkych a vyskúšajú si aj iné výtvarno-remeselné techniky .
Liptovské kultúrne stredisko ponúka možnosť využívať remeselné dielne, ktoré sa nachádzajú v priestoroch Obvodného  úradu na námestí Osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši všetkým záujemcom z radov žiakov základných a stredných škôl, ako aj širokej verejnosti. V súčasnosti sa tu štyrikrát do týždňa schádza viac ako 30 milovníkov výtvarného umenia v Klube neprofesionálnych výtvarníkov pri LKS a zároveň tu pod vedením odborných lektorov prebiehajú aj sobotné výtvarno-remeselné kurzy.

Beata Kuviková
odborný pracovník pre výtvarníctvo a remeslo
Liptovské kultúrne stredisko

 
<< Začiatok < Predchádzajúce 1 2 3 4 5 6 7 8 Ďalší > Koniec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Rýchly prístup


Partneri

 © 2017 Liptovské kultúrne stredisko, Liptovský Mikuláš
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.